Погодьтесь, що за нинішнього рівня купівельної спроможності у нашій державі далеко не кожен може дозволити собі придбати житло одразу, сплативши усю суму, навіть якщо мова йде про купівлю житла економ-класу. Ті ж, хто все-таки хочуть купити  власне житло але не мають повної суми, звертаються до банків погоджуючись на кредит під 21% річних. Ще вчора отримати кредит під 13% було недосяжною мрією. На сьогоднішній день це стало реальністью. На сьогодні Нацбанк виконує план уряду по зменшенню процентної ставки по кредитам до 10% у 2020 році. На сьогодні досягнутий не аби який результат і є всі можливості отримати іпотеку під 13% у більшості банків.

 Що таке іпотека?

 Саме на такий випадок українським законодавством передбачена іпотека або іпотечний кредит. Законодавство України про іпотеку  базується  на  Конституції  України і складається  з Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Земельного кодексу України та закону України про іпотеку, про який ми вже згадували вище. У ньому дається таке визначення іпотеці: це вид  забезпечення виконання зобов’язання нерухомим  майном,  що залишається у володінні і  користуванні  іпотекодавця (позичальника),  згідно  з  яким  іпотеко держатель (кредитор)  має  право  в  разі невиконання  боржником забезпеченого іпотекою зобов’язання одержати задоволення  своїх  вимог  за  рахунок  предмета іпотеки переважно перед іншими  кредиторами цього боржника.

       У Нацбанку вважають, що для того, аби банки могли і надалі знизити ставки за іпотекою до 10% потрібно:

  • підвищити прозорість ринку нерухомості;
  • посилити відповідальність забудовників за порушення умов угоди з купівлі нерухомості;
  • запровадити реальні та працюючі генеральні плани міст, у яких будуть дотримуватися державних будівельних норм.

Саме напрямок підвищення рівня прозорості на ринку нерухомості є пріоритетним для юристів «Української Асоціації Юристів з питань нерухомості».

З усіх питань відносно нерухомості Ви можете звернутись за адресою м. Суми, вул. Харьківська 5/1. Виставковій центр, офіс №302. Тел: (066) 047 07 01