Спочатку отримати будівельний паспорт, потім повідомити про початок робіт до відповідних органів – все, що потрібно зробити перед стартом зведення приватного будинку.
Нагадуємо про те, що для отримання дозволу на будівництво приватного будинку українським законодавством передбачена спрощена процедура. Про це повідомили 22 липня 2019 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, процитувавши слова заступника міністра Льва Парцхаладзе.
«Українське законодавство передбачає спрощену процедуру оформлення всіх документів і декларативний принцип отримання права на приватне будівництво. Це означає, що про початок зведення потрібно просто повідомити до відповідного структурного підрозділу з питань містобудування та архітектури. Але спочатку потрібно отримати будівельний паспорт на майбутній будинок », – заявив заступник міністра.
Нагадаємо: будівельний паспорт – документ, який визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і зведення приватного, садового, дачного будинку висотою не більше двох поверхів і площею не більше 500 кв. м.
Оформлення паспорта не вимагає отримання містобудівних умов і обмежень, також необов’язково розробляти проект майбутньої забудови – це можна зробити за бажанням.
Будівельний паспорт видається безкоштовно протягом 10 днів з моменту подачі пакета документів
Так, щоб отримати будівельний паспорт, потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг або виконавчий орган, що входить до місцевої ради, і надати наступні документи:
-заяву на видачу будівельного паспорта, оформлене за зразком ;
-завірену нотаріусом копію документа, який підтверджує право власності на землю;
-завірений нотаріусом документ, що підтверджує згоду співвласників (якщо такі є) на забудову;
-зроблений самостійно або архітектором ескіз, на якому буде позначено місце розташування будівель і споруд на ділянці, фасади та плани об’єкта із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення;
-проект будівництва (якщо є).
«Місцевий підрозділ перевірить, чи відповідають ваші наміри генплану території, плану зонування, детального плану території або іншим планувальних рішень, а також державним будівельним нормам і правилам. Якщо все буде відповідати зазначеним вище вимогам, то протягом 10 робочих днів вам видадуть будівельний паспорт. Це безкоштовно », – гарантує Лев Парцхаладзе.