З 1 липня 2019 року діятиме експериментальний порядок безоплатного присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна
Процедура присвоєння адреси займе не більше п’яти робочих днів.
Як стало відомо, з 1 липня 2019 року вступає в дію «Тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктів нерухомого майна». Документ був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності».
Експериментальний порядок буде діяти з 1 липня 2019 го по 31 грудня 2020 року. Він передбачає, що адреса буде присвоюватися безкоштовно протягом п’яти робочих днів одним з наступних способів (за бажанням замовника будівництва):

  • під час отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов і обмежень;
  • після отримання права на виконання будівельних робіт;
  • після введення об’єкта в експлуатацію.
    З 1 липня 2019 року будівельна адреса будуть присвоювати безкоштовно
    До уповноваженим органам з присвоєння адреси відноситься виконавчий орган сільських, селищних, міських рад, районні в місті Києві та місцеві державні адміністрації. Після прийняття рішення уповноважений орган публікує його на офіційному ресурсі або в друкованому виданні, вносить інформацію до реєстру адрес і забезпечує розміщення копії рішення в реєстрі містобудівних умов і обмежень. За заявою замовника будівництва рішення про присвоєння адреси може бути видано в паперовій формі.