Якось Іван отримав у спадок від свого дідуся квартиру. Оскільки одна квартира у нього вже була, вирішив цю здавати в оренду, але виникло запитання щодо того, що ж на рахунок податків, адже з неї він буде отримувати дохід. Почав Іван шукати поради у знайомих і друзів. Всі як один сказали: «Які там податки, хто їх там платить…».

Звернувся він в результаті до свого знайомого ріелтора. Той же йому пояснив, так, дійсно, відповідно до законодавства податки за здачу в оренду передбачені, але в першу чергу все залежить від статусу орендаря (орендарем може бути юридична особа, фізична особа – підприємець (ФОП) або ж просто фізособа).

Якщо ви здаєте свою нерухомість юридичній особі або ФОП, то вони виступатимуть для вас податковими агентами. Податковий агент – це особа, яка замість вас і за ваш рахунок перераховує податки до бюджету. Це означає, що самому платити податки з доходів від оренди, вам не потрібно. Орендну плату від податкового агента ви отримаєте «чисту», з вже утриманим та сплаченим за вас податком на доходи фізосіб (ставка 18%) і військовим збором (1,5%).

У той же час, юрособа або ФОП, як податковий агент, зобов’язані відзвітувати податківцям про суми доходу орендодавця і перераховані до бюджету податки (форма № 1ДФ з ознакою доходу «106»). Тобто податкова буде в курсі того, скільки орендної плати ви отримали і скільки податків заплатили.

Зовсім інша справа здавати нерухомість фізичній особі. У цьому випадку відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податків у бюджет є орендодавець. Йому доведеться самостійно нараховувати та сплачувати податки до бюджету. Робити це потрібно протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу. Суми сплачених податків протягом року відображаються у річній податковій декларації.

З будь-яких питань звертайтесь за адресою Харківська 5/1, оф.302