Верховний суд України дозволив Українцям вибірково списати борги по “комуналці”. Про тих, кому повезло, розповідає видання «Politeka».

Так, за даними видання, Верховний суд України заявив, що нові власники житла та комерційної нерухомості (офіси, склади тощо) можуть не виплачувати комунальні борги, що залишилися від попередніх господарів.

Згідно з рішенням суду, якщо людина є новим господарем нерухомості, то її не мають права відключати від комунальних послуг за борги, у які вона не заходила. Більше того, регіональні обленерго зобов’язані укладати нові договори з охочими. Відмовляти через заборгованість, накопичену до них, тепер вважається протизаконним.

Верховний суд дав на цей рахунок чіткий висновок — комунальники не мають права щось вимагати з нових власників. Вони зобов’язані з ними перепідписати договір, і самостійно стягувати стару заборгованість зі своїх старих клієнтів», — пояснив ситуацію адвокат Ростислав Кравець.

У Верховному суді підкреслюють, що ніяких винятків бути не повинно. І підключення нового абонента повинно відбуватися за стандартними правилами: постачальник, наприклад, енергії повинен надати проект договору протягом 7 робочих днів для підключення об’єкта потужністю до 150 кВт та протягом 14 днів — коли мова йде про більшої потужності.